Estetik Ameliyatlar

Yüz germe - Facelift

  Kulak önünden başlayıp kulak arkasına giden bir kesiyle tüm yanak ve boyuna ait fazla derilerin fazlalıkları kesilerek germe yapılmaktadır. Kimi zaman kulak arkasına dönmeden sadece kulak önü kesi yapılarak yanak gerilebilmektedir. Bu yönteme mini yüz germe denir.

Boyun Germe

 Boyun alt kısmında kalan dikey olarak görülen çift çizgi görünümü veren kasların uçları birbirine dikilerek şekil bozukluğu giderilmektedir. Ayrıca gıdık olarak tabir edilen bölgedeki yağlar liposuction ile alınarak çene altı derinliği tekrar sağlanabilmektedir. 

Alın - Kaş - Gözkapağı

  •   Alın: Forehead lifting: Saç içinden yapılan kesi ile hem alındaki kırışıklar giderilmekte hem de kaşların kalması sağlanmaktadır.
  •  Kaşlar: Eyebrow lifingt: Daha kısa kesilerle sadece kaşların kalması sağlanabilir.
  •  Göz kapakları: Bleferoplasty: Göz kapaklarına ait sarkmış deriler alınmakta ve yağ torbacıkları giderilmektedir.

Kepçe Kulak

Kulak kepçesinin kendi içinde ve kafatası ile yapmış olduğu açılarda genişleme vardır. Bunun için kulak kepçesindeki çukur alandan girilerek 3 – 6 adet kalıcı dikiş konulmakta ve kulak kepçesinin açılanması sağlanmaktadır.

Burun Estetiği


En çok yapılan estetik ameliyattır. Ameliyatta burnun şekli kadar düzgün nefes alması da önemlidir. Açık teknik ile burun derisi tamamen kaldırılmakta ve dokulara tamamen görerek müdahale edilebilmektedir.  Ben daha çok açık tekniği tercih etmekteyim.  Tampon 1-2 gün kalmaktadır. Alçı ise 5-7 gün arasında kalmaktadır. Alçıdan sonra 5-7 gün süreyle bandaj konulmaktadır.

Burnun ameliyata bağlı şişliği 1-2 ay sürse de tam oturması bir seneyi bulmaktadır.

Dermabrazyon

  

Derideki girintili, çıkıntılı ya da lekeli kısımların dakikada 40000 defa dönüş yapan bir motora bağlı tıbbi taşlarla sıyrık oluşturmak suretiyle en aza indirilmesidir. Sonuçta o alanda bir yara oluşmakta ve yaklaşık 10-15 günde iyileşmektedir. İyileşme sonrası erken dönemlerde koyu lekelenmeler görülebileceğinden güneşten korunma ve iz azaltıcı, leke açıcı tedaviler gerektirebilmektedir..

İz Tedavisi

Vücutta çeşitli nedenlerle oluşan izler daha iyi hale getirilebilmektedir. Günümüz teknolojisi ile izleri tamamen yok etmek imkansızdır. Ameliyattan sonra 6 – 12 ay süren bir iz tedavisi uygulanmalıdır. Bu da birtakım kremlerle yapılan masajlarla olmaktadır.

Elmacık Kemiği

  Elmacık kemiğinin yer aldığı bölgenin büyütülmesi kimi zaman yüz ifadesini olumlu yönde etkilemektedir. Bu amaçla yağ enjeksiyonları, silikon  ya da medpor adı verilen suni kemikler kullanılmaktadır. 

Yağ Enjeksiyonu

Dudak kalınlaştırma, yanağın sarkan kısmını giderme ve alındaki kırışıklar için kişinin kendisinden alınan yağlar kullanılabilir. Her ne kadar yağların hiç erimediğini kabul eden bilim adamları olsa da gözlemlerimize göre değişen oranda yağda erime olmaktadır. Meme büyütme için yağ enjeksiyonunu uygun görmediğimi belirtmeliyim.

Liposuction

 Spor ve diyetle kaybedilemeyen bölgesel yağların vakumlu bir cihaz ve özel kanülleriyle alınması işlemidir. Asla bir kilo verme yöntemi değildir. Bir seferde en fazla 8 lt liposuction yapılması önerilmektedir. Selülitler için kullanılmaz. Yağlar alındıktan sonra geride kalan derinin yeni hacmine küçülmesi en az 6 haftadır. Bu sürede hasta korse kullanmalıdır ve asla kilo almamalıdır.. Hasta birkaç gün içinde işine dönebilir. 

Karın Germe

Gebeliğe bağlı karın kaslarının gevşemiş ve derinin sarkık olduğu, liposuction ile sonuç alınamayacak hastalarda tercih edilir. Bu ameliyatta hem fazla deri ve yağlar alınır hem de karın kasları sıkılaştırılır. Bikini bölgesinde bir iz kalır. Hastanın 2 ay korse giymesi ve 6-12 ay kadar sürede iz azaltıcı tedavi uygulaması gerekir.

Meme Küçültme

Bel, omuz, sırt ağrılarıyla meme altlarında pişiklere yol açan büyük memelerde uygulanır. Bu memelerde aynı zamanda sarkıklık da söz konusudur. Ameliyatta hem meme dokusu çıkartılmakta hem de sarkık olan meme başı olması gereken noktaya taşınmaktadır. Hastaya göre ters T veya sadece dikey bir iz kalmaktadır. 6-12 ay kadar süreyle iz azaltıcı tedavi uygulanması gerekir.

Meme Dikleştirme

  Burada memede irilikten ziyade sarkma söz konusudur. Meme başı olması gereken noktadan daha aşağıdadır. Ters T veya dikey bir iz bırakarak meme başı olması gereken noktaya alınır. Eğer memenin içinde yeterli doku yoksa dikleştirme ile beraber memeye silikon takılır.

Meme Büyütme

  Günümüzde en çok tercih edilen yöntem silikondur. Silikon deniz kumundan elde edilir. Kanserojen etkisi olmadığı 2006 yılında FDA tarafından kabul edilmiştir. Hastanın göğüs çapı ve arzusuna göre bir büyüklük belirlenir. Meme başı, meme altı veya koltuk altından konulabilir. Duruma göre kas altı veya kas üstü plan seçilir.

Yeniden Meme Yapımı

Kanser nedeniyle memesi alınan hastalara kendi karın veya sırt dokusu kullanılarak yeniden meme yapılabilmektedir. 6 ay sonra diğer meme ile asimetrisi giderilerek yeni memebaşı da yapılabilmektedir. Kendi dokusunu kullandırmak istemeyen hastalar için Becker tipi olarak adlandırılan silikon protezler takılmaktadır.

Erkeklerde Meme Büyüklüğü

Erkeklerde tek veya iki taraflı meme büyümesi olabilir. Öncelikle hastanın altta yatan hormonal bir rahatsızlığı olup olmadığı araştırılır. Eğer bir nedeni yoksa liposuction ile yağları çekerek ya da açık teknikle meme dokusunu çıkartarak meme normal büyüklüğüne indirgenir.

Kol Germe

Kolun altında kalan yatay bir izle koldan sarkan fazla deri çıkartılmakta ve deriler karşılıklı dikilmektedir. Tek başına yapılabileceği gibi karın germe, liposuction gibi hastanın diğer ameliyatları ile de aynı anda yapılabilmektedri

UYLUK - VAJEN - POPO

VAJEN ESTETİĞİ: Vajina estetiğinde hem vajen iç çapında daraltma hem de deforme olup sarkan iç ve dış dudaklar düzeltilmektedir.


UYLUK GERME: Liposuction ile düzeltilemeyecek kadar sarkık olan uyluk iç yüzü derisi kasığa doğru çekilerek fazla deri çıkartılmaktadır.


POPO BÜYÜTME: Kalçanın alt kısmından yağ alınarak üst kısmına yağ verilerek kalça kaldırma ve büyütme sağlanabilmektedir. Ayrıca, bu amaçla silikon protezler de kullanılabilir.